W czym spalać pellet?

Pellet to drewniane granulki, które można spalać w różnych urządzeniach. Wśród szerokiej gamy urządzeń grzewczych na pellet wyróżniamy między innymi: kotły na pellet, piecyki pelletowe, nagrzewnice na pellet, kominki pelletowe, palniki na pellet.

W czym spalany jest pellet?

Pellet to ekologiczne biopaliwo, które charakteryzuje się wysoką kalorycznością, niską nasiąkliwością oraz dobrą ceną pelletu. Istnieje wiele urządzeń, w których można spalać pellet. Oto kilka z nich:

Piece pelletowe

Na rynku dostępnych jest wiele automatycznych pieców do spalania pelletu. Kotły automatyczne charakteryzują się niezwykle prostą obsługą, czyszczą się samoistnie a ich cena nie jest specjalnie wygórowana. Firma Stelmet poleca piece na pellet firm: Kostrzewa, Ekogreń, Nocoń, Kordas Heating Systems. Firmy te produkują również palniki na pellet.

Kominki pelletowe i piecyki

Pellet można także z powodzeniem spalać w piecykach wolnostojących oraz kominkach. Takie piece ogrzeją kilka pomieszczeń i optymalizują samoistnie zużycie paliwa. Polecamy Państwu w szczególności włoskiego producenta tych urządzeń, firmę Camienetti Montergrappa.

Nagrzewnice na pellet

Piece nadmuchowe, zwane także nagrzewnicami idealnie nadają się do ogrzewania pomieszczeń pelletem. Są one bardzo ekologiczne, funkcjonalne i proste w użytkowaniu. Nagrzewnice pelletowe można stosować w budynkach mieszkalnych, halach produkcyjnych. Ich instalacja jest niezwykle prosta.

Duża popularność urządzeń do spalania pelletu

Istnieje wiele urządzeń służących do spalania pelletu. Cena pelletu jest bardzo konkurencyjna w stosunku do innych paliw stosowanych na rynku, dlatego piece pelletowe, nagrzewnice pelletowe oraz kominki pelletowe cieszą się coraz większą popularnością.